صفحه اصلی آرشیو پیوندها جستجو نظرسنجی
website: www.amirkhojasteh.ir | instagram: @khojasteh_ir | twitter: @Khojasteh_ir | telegram: @khojasteh_ir | aparat: aparat.com/khojasteh_ir
  • Home
  • Home
  • Home
  • Home
  • Home
  • Home
تاریخ انتشار:  19 آذر 1391 - 10:0
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » نطق پیش از دستور
جلسه علنی روز یکشنبه 19 آذر ماه 1391
 متن کامل نخستین نطق امیر خجسته در صحن علنی مجلس
بياييد از فرصتي كه خداوند به ما عطا كرده حداكثر بهره را برده و همانگونه كه بسياري با نثار جانشان اين مهم را به اثبات رساندند ما نيز با تلاش در جهت خدمت از قافله ايثارگران عقب نمانيم كه فردا تاريخ تلاش ما را براي خدمت به مردم و محرومين به قضاوت خواهد نشست.
پایگاه اطلاع رسانی امیر خجسته؛ با درود بيكران به پيشگاه بقيه الله الاعظم كه ناظر بر اعمال ماست و حريت و آزادگي و دفاع از حقوق امت اسلامي را از منتظران خود انتظار دارد و درود به روح خميني كبير و درود بر رهبر فرزانه انقلاب و ارواح مقدس شهدا.

خداي را شاكرم كه فرصت سخن در ايام الله محرم ماه آزادگي و بريدن از خويش و پرداختن به حق و حقيقت را در جمع شما منتخبين مردم به من عطا كرد و از تمامي مردم حوزه انتخابيه خود شهرهاي همدان، فامنين، قهاوند، مريانج، جورقان و روستاها و بخش هاي تابعه تقدير و تشكر بعمل مي آورم.

امروز كه ايران اسلامي تحت توجهات ولي عصر و رهبري داهيانه مقام معظم رهبري و تلاش بي وقفه مسئولين دلسوز نظام به عنوان تنها مامن آزادگان جهان و ام القراي مسلمين پيرو منش  اباعبدالله الحسين (ع) مطرح است و همچون چراغ هدايت در اقيانوس تاريك جهان كه مرگ انسانيت و اخلاق را به نظاره نشسته است مي درخشد بر ماست كه فرصت را غنيمت شمرده و ارزش و شان خود را دريابيم.

نهضت هايي كه از شرق و غرب عالم براي اعتلاي بشريت به پا خاسته اند چشم اميد خود را به سفينه النجاه ايران در درياي طوفاني جهان بسته ان و تمام صاحبان زر و زور در دنياي امروز  پيچيده ترين و پيشرفته ترين تكنيك ها را به كار بسته اند تا خدشه اي در اراده ظلم ستيز ملت بزرگ ايران ايجاد كرده و دست اين امت بزرگ را به نشانه تسليم بالا ببرند اما به لطف خداوند هر روز مواضع ايران اسلامي در جهان و منطقه مستحكم تر شده و پايدار مي گردد، اصل مقاومت شجره طيبي است كه به بركت خون شهدا و غيرت و هميت ايثارگران و جانبازان و صبر ملت ايران بارور گشته و موجب بيداري اسلامي در كشورهاي منطقه شده است تا آنجا كه مكر و حيلت دشمن رنگ باخته و هرگز توفيقي نيافته است و مكر و مكرالله والله خير الماكرين.

آنچه را امروز خدمت شما نمايندگان محترم عرض مي كنم چيزي است كه همگي بر آن واقفيد و هدفتان غير از آن نيست ليكن در شرايط كنوني كشور و جهان تذكر آن را لازم ميدانم و از خداوند ميخواهم كه به همه ما و مسئولين بصيرت لازم را عطا نمايد تا در تصميمات و سخنان خود دچار لغزش و يكسو نگري نشويم . همانگونه كه رهبر معظم انقلاب بصيرت را يكي از اركان عدم انحراف انشانها دانست.

برادران و خواهران عزيز امروز دشمن به خوبي متوجه شده استكه با تهديدات برون مرزي و تسليحات استراتژيك امكان مقابله با ايمان و اعتقاد و غيرت ما را ندارد و بنابر اين رويكرد خود را تغيير داده و سالهاست كه از جنگ سخت به جنگ نرم روز آورده است ، جنگ نرم فقط اقدامات نرم افزاري و استيلاي فرهنگي و اشاعه ضد ارزشها نيست يكي از ابعاد جنگ نرم ايجاد اختلاف بين مسئولين و آحاد مختلف مردم است و تبديل اختلاف سليقه ها به تضاد و دشمني است كه در اين راه بصيرت است كه چراغ راهنماي ما براي رسيدن به اهداف عاليه نظام و عدم انحراف از خط ولايت مي گردد.

در گام بعدي دشمنان ايران اسلامي متفقاً اقتصاد كشور را هدف قرار داده و تمام تلاش خود را در جهت براندازي نظام از طريق ركود و شكست اقتصادي بكار بسته اند حتي تا آنجا كه عمليات بانكي را نيز تحريم كرده اند و اين شايد دومين بار است كه در جهان اتفاق مي افتد يكبار براي ژاپن در جنگ جهاني دوم و دومين بار بر عليه ايران تمامي اين جريانات ما را به سمت هوشياري و داشتن برنامه مقابله متناسب با ترفند دشمنان رهنمون مي نمايد كه كليد واژه اقتصاد مقاومتي شايد يكي از ثمرات آن باشد.

روش هاي دست يابي به اقتصاد مقاومتي چيست؟
الف. تقويت آگاهي ملي كه بايد به موقع و به هنگام باشد تا مشاركت و همراهي ملت به حداكثر برسد
ب. توجه به اولويت هاي اساسي جامعه و به اقتصاد و رفاه و معيشت مردم و مديريت صحيح منابع دولتمردان در اين زمينه بايد برنامه جامع، كامل و عملي داشته باشند.
ج. تقويت بخش خصوصي و مشاركت بيشتر مردم در اقتصاد مثل اجراي اصل 44 و همچنين تسهيل فرآيند تجارت و حذف قوانين و قيودي كه موجب طولاني شدن فرآيند داد و ستد مي گردد.
د. حمايت از توليد ملي و داخلي به شكل واقعي و اتخاذ سياست هاي متناسب ارزي و پولي و مديريت واردات
و. اصلاح الگوي مصرف و تصحيح سياست هاي گمرك و مالياتي
ي. تثبيت قيت ها و پيشگيري از گراني هاي افسار گسيخته كه بيشترين آسيب رواني و اجتماعي را به مردم تحميل مي كند
ن. كاستن از وابستگي بودجه به درآمدهاي نفتي با تسهيل صادرات غير نفتي

و اما بعد در خصوص حوزه انتخابيه اينجانب مهد تمدن و فرهنگ ايران زمين به بلنداي تاريخ مي توان سخن گفت امروز شهر شيخ الرئيس ، باباطاهر، عين القضات همداني، ميرزاده عشقي و آخوند ملا علي معصومي همداني و هزاران چهره برجسته تاريخ بشريت و ايران آنگونه كه بايد از توسعه و پيشرفت بهره كافي و وافي را نداشته است و اقدامات انجام شده در خور نام و منزلت اين اقليم نام آشناي جهاني نيست.

استان همدان به علت موقعيت جغرافيايي خاص پل ارتباط غرب كشور با پايتخت است فلذا از اهميت خاص برخوردار است و شهر همدان بويژه مورد توجه ساكنين غرب كشور است مردم همدان نقش برجسته اي در پيروزي انقلاب اسلامي با متوقف كردن لشگر زرهي ستم شاهي به دستور آيت الله مدني كه عازم تهران جهت سركوب قيام بود داشتند و در طول دفاع مقدس با تقديم بيش از 8000 شهيد دين خود را به امام و انقلاب ادا كردند و مردم شهر همدان و ساير شهرهاي استان بارها حمله هوايي را تجربه كردند و با صبر و مقاومت خود دشمن بعثي را مايوس نمودند.

اكنون بر مسئولين است كه با توجه ويژه به استان همدان دين خود را نسبت به اين مردم وفادار ادا نمايند و در زمينه هاي كشاورزي، صنعت و گردشگري به آن توجه ويژه نمايند. مشكلات عمده استان همدان كه با همت مضاعف مسئولين عبور از آن سهل است به قرار ذيل است:
1.     يكي از دغدغه هاي خانواده ها در همدان بحث اشتغال فرزندان آنان است طبق برآورد بعمل آمده استان همدان دومين جمعيت جوان بين استانها را دارا است. بيكاري جوان مي تواند منجر به بزهكاري، اعتياد و مشكلات جدي شود كه بنيان خانواده و جامعه را متزلزل مي كند پس بايد بيش از پيش در جهت رفع اين معضل كوشيد. از وزير محترم صنعت و معدن و تجارت درخواست مي كنم طرح جامع منطقه ويژه اقتصادي جهان آباد كه رد وسعتي به مساحت حدود 2000 هكتار و با هدف ايجاد 30هزار شغل طراحي شده است را مورد عنايت ويژه قرار داده تا قسمت عمده اي از مشكلات بيكاري جوانان مرتفع گردد.

2.    استان همدان از لحاظ صنعتي جزء مناطق محروم كشور است و عليرغم دسترسي مناسب به مركز و استعداد طبيعي موجود در استان و توجيه اقتصادي توسعه قابل توجه داشته است. از 2400 كارگاه صنايع كوچك ثبت شده در استان 700 واحد آن فعال است و حدود 400 واحد سود ده مي باشد كه نشانگر شرليط بسيار بد كسب و كار براي توليد در استان است. اكنون استان همدان مي تواند باتوسعه صنعت و سرمايه گذاري در زمينه صنايع سنگين و نيمه سنگين و سبك به يكي از قطب هاي صنعتي كشور تبديل شده و زمينه اشتغال هزاران جوان را ايجاد نمايد.

3.    در طول ساليان گذشته پروژه هاي عمراني در همدان مورد غفلت قرار گرفته است كه از آن جمله پروژه آب شرب از سد تالوار كه عليرغم تصويب در سفر مقام معظم رهبري در سال 83 و دو مرحله سفر هيئت دولت تا پايان سال 90 كمتر از 20 درصد پيشرفت داشته در حالي كه همدان از لحاظ منابع آبي محدوديت جدي دارد. از وزير محترم نيرو در خواست مي شود نسبت به تعهدات آن وزارتخانه جهت بهره برداري از پروگه آبرساني به همدان تا پايان سال 92 حداكثر تلاش خود را مبذول دارند و طرح بزرگراه همدان – ساوه ( كربلا ) و راه آهن غرب كه سالهاست همچون بيماري مزمن در بين راههاي ارتباط استان خودنمايي مي كرد كه بحمدالله با تلاش نمايندگان مردم و مسئولين اجرايي مجددا فعال گشته است. ضمنا مراتب تشكر و قدرداني خود را از وزير محترم راه و شهرسازي به نمايندگي از مردم فهيم همدان اعلام ميدارم كه با دستور موكد در سه شيفت كاري پروژه هاي عمراني را تسريع نمودند.

4.    استان همدان از ديرباز يكي از قطب هاي كشاورزي كشور بوده است ليكن برداشت هاي بي رويه و غير اصولي موجب كاهش شديد آب كشاورزي شده و از طرفي عدم توسعه در جهت كشاورزي مدرن و مكانيزه عملا بهره وري را به حداقل رسانده و توجه ويژه در اين بخش و بكار گيري نيروهاي متخصص و مديريت صحيح مي تواند راه گشا باشد.

5.    امروز مهاجرت از بخش هاي مختلف استان و استان هاي مجاور معضل گسترش حاشيه نشيني در دامنه الوند خودنمايي مي كند تا جاييكه يك چهارم جمعيت شهر در حاشيه هاي شهر با مشكلات فراوان دست و پنجه نرم مي كنند و بر ماست كه طرح جامعي را براي مقابله با اين پديده داشته باشيم و اين قشر از شهروندان را كه عموما از طبقات محروم مي باشند از حداقل استانداردهاي زندگي شهري و حقوق شهروندي برخوردار نماييم.

6.    استان همدان با 1800 مكان تاريخي، طبيعي و گردشگري در سطح كشور موقعيت ممتازي را داراست و 700 اثر از آن به ثبت رسيده است كه شايد وجود بزرگترين و شگفت انگيزترين غار آبي جهان در همدان بهترين گواه اين مدعاست. توجه مسئولين به صنعت توريسم در شهرهايي همچون همدان مي تواند سرمايه گذاري ملي محسوب شده و گامي در جهت رهايي از اقتصاد وابسته به نفت باشد.

7.    خوشبختانه امروز همدان در عرصه علم و فناوري جوانان برومندي را پرورش داده است مثل شهيد مصطفي احمدي روشن در زمينه فن آوري هسته اي و بسياري ديگر كه هر كدام مي توانند با انديشه خود مديريت بومي استان را ساماندهي نموده و با خلاقيت و نوآوري كشور را از بحران خارج كنند. بر ماست كه با استفاده بجا از توان بالقوه جوانان خود و اعتماد و سپردن مسئوليت هاي اداره استان به ايشان مشكلات مردم را به حداقل برسانيم.

در پايان چنين مي گويم همدان نيازمند توجه ويژه مسئولين نظام است پس آن را از اين مردمان شايسته دريغ نورزيد و اما ملت بزرگ ايران بهترين امت تاريخ بشريت هستند. آناني كه هرگز امام خود را تنها نگذاشتند و تنها نمي گذارند. عزيزاني كه خود در شعائره شان از كوفي بودن برائت مي جويند و هر آنگاه كه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران نياز به حضور ايشان داشته از جان و مال و ناموس خود دريغ نورزيدند و چه بجا امام راحل فرمودند كه ملت ايران از امت رسول الله بهتر هستند. مسئولين محترم نگذاريد فشارهاي اقتصادي و گراني افسار گسيخته اين ملت نجيب و نمونه را آزرده كند كه قطعاً رضاي خداي در رضايت مردم است.

چند نكته را اول به خود و بعد به ساير مسئولين تذكر مي دهم كه شايد تذكر مستمر آن موجب پايش خود و عدم انحراف گردد.
-    همه ما بندگان خدا هستيم و نسبت به ديگران هيچ برتري نداريم و از حقوق شهروندي يكساني نسبت به تمامي مردم برخورداريم پس بياييم مراقب خود باشيم.

-    همه ما مسئولين نظام وكيل الرعايا بوده و خداوند عزوجل بدست مردم و راي مردم به ما عزت بخشيده است و بايد تمام توان خود را براي خدمت به مردمي كه صادقانه با تمام مشكلات با ما اعتماد كردند بكار بريم.

-    من و شما نماينده مادري هستيم كه در بخش محروم فرزند خود را با گرماي تنش گرم مي كند و خود از محروميت مي لرزد و دكوراسيون منزلش بر ديوار گلي خانه اش عكسي از تمثال مبارك حضرت امام و مقام معظم رهبري است. همان شير زني كه با رنگ زرد و ضعف جهاني به دعوت رهبر خود لبيك گفته و در سرماي زمستان در سالروز انقلاب استوار و ثابت قدم در صحنه حاضر ميي شوند.

-    من خود را نماينده دخترك عفيف و نحيفي مي دانم كه بر سر چهار راه اسفند دود مي كند و گل مي فروشد ولي ذره اي از ارزشها كوتاه نمي آيد.

-    من خود را مديون پير مردي مي دانم كه در گوشه اي از خيابان براي گذران زندگي چرخ دستي خود را به حركت در مي آورد تا ناني حلال و شروع بر سر سفره ببرد. من با تاسي از پيامبرم و رهبرم بدست زحمتكش آنان بوسه مي زنم و اعلام مي كنم كه عزيزان همه ما در برابر ايشان كه هرگز كم فروشي نكردند و با جان و مال و ناموس خود به حمايت از دين خدا برخاستند مسئوليم.

-    همه ما بايد اختلافات سياسي و جناحي را كنار گذاشته و كمر خدمت به آحاد  ملت بزرگ ايران و سپس امت جهان اسلام ببنديم غفلت از خدمت به مردم عواقب وخيمي را بدنبال دارد.

-    امروز هر آنكس كه در خدمت مردم و ولي نعمتان خود پيشي بگيرد به انديشه امام راحل و مقام معظم رهبري و آمال و اهداف شهيدان نزديكتر است و هر كس با هر بهانه اي به اختلافات خطي و جناحي جهت بهره برداري سياسي دامن بزند و آرامش مردم را سلب نمايد از اهداف و ارزشهاي انقلاب اسلامي دورتر است.

-    بياييد از فرصتي كه خداوند به ما عطا كرده حداكثر بهره را برده و همانگونه كه بسياري با نثار جانشان اين مهم را به اثبات رساندند ما نيز با تلاش در جهت خدمت از قافله ايثارگران عقب نمانيم كه فردا تاريخ تلاش ما را براي خدمت به مردم و محرومين به قضاوت خواهد نشست.
در آیینه رسانه ها
 خبرگزاری مهر | مدیران ناتوان در هدایت موج گردشگری حذف می شوند
 خانه ملت | قوا برای اجرای طرح «اعاده اموال نامشروع» مقتدرانه وارد شوند
 مهر | وزیر بهداشت زمان‌بندی اتمام پروژه‌های درمانی همدان را مشخص کند
 جهان نيوز | خجسته: قوه قضائیه باید با غارتگران بیت‌المال برخورد کند
 رويداد ۲۴ | خجسته: ۷ هزار میلیارد به اقشار آسیب پذیر تخصیص یافت
 عصر ايران | خجسته: ۷ هزار میلیارد تومان به اقشار آسیب پذیر تخصیص یافت
 اعتماد آنلاین | خجسته: احزاب سیاسی سوپاپ اطمینان افکار عمومی شوند
 همدان نیوز | خجسته: اعتراضات مردمی از طریق احزاب بیان شود
 خانه ملت | خجسته: مطالبه گری مردم از مسئولان حق ملت است
 خانه ملت | خجسته: فساد نهادینه شده عامل نارضایتی مردم است
 نسخه pdf شماره ۱۵۶ نشریه "چشم انداز همدان"
 خانه ملت | خجسته: بنیاد شهید ۳۰ هزار سند تخلف دارد
 خانه ملت | خجسته: شورا و شهرداری وارد مسائل جناحی نشوند
 خانه ملت | دولت برای کاهش هزینه‌های خود در بودجه ۹۷ برنامه‌ای ندارد
 جام جم | تذکر به رئیس‌جمهور درباره نیروهای بانک مرکزی
 خرداد | خجسته: واردات خودرو به نام زنی که نان شب ندارد!
 فرارو | خجسته: واردات خودرو به نام زنی که نان شب ندارد!
 تيك | امير خجسته: واردات بنز و پورشه، به نام زنی که نان شب ندارد!
 روزنامه آفتاب یزد | خجسته: واردات پنج هزار خودرو قاچاق به نام یک خانم
 پایشگر | اسناد تخلفات و قاچاق کانتینرها در اختیار رسانه ها قرار می گیرد
 اعتماد آنلاین | خجسته: ورود ۷۰ تا ۹۰ درصد قاچاق از طریق مبادی رسمی
 تصویر روز | ورود ۵۳۶۲ خودروی لوکس قاچاق به کشور
 ساجدخبر | خجسته: اختلاس‌گرانِ «سرمایه»، «دی» را هم غارت کردند
 صيدنیوز | خجسته: اختلاس‌گرانِ «سرمایه»، «دی» را هم غارت کردند
 سیمرغ | اختلاس گران بانک سرمایه بانک دی را هم غارت کردند
 خبر فوري | خجسته خبر داد: بی‌اعتنایی مسئولان گمرک به قاچاق کالا
 خبر فوري | واردات 600 خودرو پورشه و بنز به نام "مریم دو سر دهلیز"
 روزنامه نصف جهان | خجسته خبر داد: ورود ۵۳۶۲ خودروی لوکس قاچاق
 روزنامه عصر اقتصاد | توضیحات خجسته درباره فساد گسترده در گمرک
 همدان نیوز | خجسته: بی‌اعتنایی مسئولان گمرک به قاچاق کالا
 تبيان | پشت پرده قاچاق خودروهای لوکس و ظروف کریستالی
 ملايري ها | واردات 5 هزار و 362 خودروی لوکس قاچاق
 پایشگر | خجسته خبر داد: ورود ۵۳۶۲ خودروی لوکس قاچاق
 پایشگر | رونمایی از اختلاس‌های جدید در دو بانک فرا بورسی
 تيك | ورود‌ هزاران کانتینر کالای قاچاق از مبادی رسمی
 اخبار بانك | خجسته: اختلاس‌گران «سرمایه»، «دی» را نیز غارت کردند
 بانك مردم | خجسته: غارتگران بانک دی، شرکاء اختلاس بانک سرمایه
 بانك مردم | اختلاس ۵۰۰ میلیاردی از صرافی بانک دی
 تجارت نيوز | غارت‌گران بانک دی، اختلاس‌گران بانک سرمایه
 اقتصاد آزاد | افشاگری از اختلاس چندهزارمیلیاردی ۳۱ نفر در نظام بانکی
 خبر فوري | خجسته: اختلاسگران بانک دی و سرمایه مشترک بودند
 هم اندیشی | بخور بخور چند هزار میلیاردی ۳۱ نفر در نظام بانکی
 اعتماد آنلاین | انتقاد از عملکرد ضعیف خانه احزاب به جهت اقدامات بدون برنامه
 نسخه pdf شماره ۱۵۵ نشریه "چشم انداز همدان"
 ایران آنلاین | معاون رئیس‌جمهوری: پرونده ثبت جهانی هگمتانه تهیه می‌شود
 میراث آریا | دیدار نماینده همدان با رئیس سازمان میراث‌فرهنگی کشور
 شهردارآنلاين | مدیران به بازار شایعات کاوشهای میدان امام همدان پایان دهند
.:: کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت امیرخجسته نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند محفوظ می باشد ::.
پست الکترونیک: info@amirkhojasteh.ir
طراحی و تولید: « رایان راد »