صفحه اصلی آرشیو پیوندها جستجو نظرسنجی
website: www.amirkhojasteh.ir | instagram: @khojasteh_ir | twitter: @Khojasteh_ir | telegram: @khojasteh_ir | aparat: aparat.com/khojasteh_ir
  • Home
  • Home
  • Home
  • Home
  • Home
  • Home
تاریخ انتشار:  1 دی 1392 - 11:0
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » نطق پیش از دستور
جلسه علنی روز یکشنبه 1 دي ماه 1392
 متن کامل دومين نطق امیر خجسته در صحن علنی مجلس
بي شك اين سطح بالاي رزمي و دفاعي در كشور، مرهون وحدت و همدلي و انسجام و همگرايي در كشور طبق نظر رهبري معظم انقلاب است. دوستان و همكاران و تمام مديران ارشد نظام هوشيار باشند كه بيان هر گونه صحبت و نقل هر پيامي كه موجبات تضعيف وحدت ملي و سوء استفاده دشمن را به همراه داشته باشد، مذموم و نكوهيده است.
پایگاه اطلاع رسانی امیر خجسته؛ با سلام و درود به محضر حضرت ولي عصر (عج) و با گراميداشت ياد و نام معمار كبير انقلاب اسلامي حضرت امام (ره) و با آرزوي سلامت و سعادت براي مقام معظم رهبري حضرت آيت الله العظمي امام خامنه اي و با درود بيكران به ارواح مطهر شهداي انقلاب اسلامي، ضمن عرض تسليت به مناسبت فرا رسيدن ايام سوگواري اربعين شهادت حضرت حسين (ع) و ياران با وفايش و همچنين گراميداشت ميلاد مبارك حضرت عيسي بن مريم (ع) و تبريك به هموطنان محترم مسيحي خدمت مردم شريف ايران اسلامي و به ويژه مردم فهيم، گرانقدر، متمدن و با اخلاق شهرستانهاي همدان، فامنين، قهاوند و تك تك روستاها و بخش هاي آن عرض ادب و احترام دارم.

امروز كه به فضل الهي و مجاهدت هاي شبانه روزي سربازان دلير انقلاب اسلامي در سنگر ديپلماسي كشور و تحت زعامت ولي امر مسلمين جهان حضرت آيت الله خامنه اي موفق به كسب پيروزي ديگري در عرصه روابط بين الملل گشته ايم، ضمن عرض خسته نباشيد و خدا قوت به اين عزيزان نبايد اين نكته را فراموش كنيم كه مجاهدت شهدا و ايثارگراني چون چيت سازيان ها و احمدي روشن ها پشتوانه اين پيروزي ديپلماسي بوده است.

درود بر خونهاي پاك ريخته شده و سرها و دستان و پاهاي به جا مانده در دشت كربلا و كربلاي ايران اسلامي.

امروز پيام ايران اسلامي در سايه فرماندهي معظم كل قوا پيام صلح، برابري، برادري، عدالت و پرهيز از هرگونه افراطي گري و خشونت در جهان است ولي در هر زمان كه دست تجاوز گري قصد فتنه و سلب آسايش از ملت داشته باشد فرزندان و جان بر كفان خميني كبير و آفرينندگان حماسه هشت سال دفاع مقدس درس عبرتي به متجاوزان خواهند داد كه تا ابد خواب راحت بر آنان حرام گردد.

امروز به لطف بي كران الهي و با هدايت داهيانه مقام عظماي ولايت، جمهوري اسلامي ايران در بالاترين سطح آمادگي رزمي و دفاعي قرار داشته و با اقتدار و عزت و توجه به حكمت و مصلحت، در مذاكرات هسته اي حاضر شده است.

بي شك اين سطح بالاي رزمي و دفاعي در كشور، مرهون وحدت و همدلي و انسجام و همگرايي در كشور طبق نظر رهبري معظم انقلاب است. دوستان و همكاران و تمام مديران ارشد نظام هوشيار باشند كه بيان هر گونه صحبت و نقل هر پيامي كه موجبات تضعيف وحدت ملي و سوء استفاده دشمن را به همراه داشته باشد، مذموم و نكوهيده است.

اين وحدت و همدلي در داخل كشور و موفقيت هاي بزرگ ملي و اسلامي در سطح جهان همچون پيروزي هاي غرور آفرين حزب الله در لبنان و فلسطين و زمين گير شده عوامل استكبار در سوريه و هلاكت تروريستهاي تكفيري و وهابي سرمايه اي بس عظيم است كه نبايد از توجه به آن مغفول ماند. شايد اين موفقيت ها و پيروزي هاي لشگر اسلامي بر يزيديان زمان، همان وعده بزرگ الهي است كه تحقق يافته است.

امروز حضور ما در مجلس پشتوانه راي ملت و در جهت تحقق منويات نظام مقدس جمهوري اسلامي است يادمان نرود كه اين صندلي يادگار امثال مدرس ها و نتيجه ايثار امثال باكري هاي و همت ها و چمران هاست.

والله كه امروز همه ما در پيشگاه خداوند مسئول اعمالمان هستيم، والله كه شهدا ناظر اعمال و رفتارمان بوده و در قيامت از ما خواهند پرسيد كه چه كرديد؟

در همين راستا و با نگاهي به تحولات بين المللي و داخلي لازم است تا نكاتي چند مورد توجه قرار گيرد:

1. مبارزه با فساد در تمام ابعاد و شئون آن، مطالبه جدي مردم و رهبر معظم انقلاب بوده و يكي از ابزارهاي اصلي و مهم تحقق حماسه اقتصادي به شمار مي رود. به نظر مي رسد كه وجود بيش از بيست نهاد نظارتي در كشور، تغيير مناسبي در ادراك فساد ايجاد نكرده و لازم است تا تمام دستگاههاي نظارتي به خصوص وزارت اطلاعات، سازمان بازرسي و ديوان محاسبات توجه ويژه به امر نظارت داشته و از قوه قضائيه نيز انتظار مي رود با قدرت و صلابت انقلابي ضمن برخورد زودهنگام با عوامل سران مفاسد اقتصادي در كشور، به جهت تقويت روحيه مقابله با فساد در بين مردم و دادن درس عبرت به مفسدين و خائنين بيت المال، پس از طي مراحل سريع دادرسي اين افراد در ميدان آزادي و در ملا عام اعدام گردند.

2. تخلفات متعدد به وقوع پيوسته در حوزه تامين اجتماعي و شركت هاي شستا به هيچ عنوان زيبنده نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران نبوده و لازم است تا برخورد جدي با عوامل اين تخلفات و جرائم به عمل آيد.

3. مديران ارشد سابق و فعلي وزارت نفت سريعا در خصوص قرارداد "كرسنت" تعيين تكليف كرده و عاملان زيان چند ميليارد دلاري بيت المال را به مراجع ذيصلاح قضايي معرفي نمايند.

4. صنعت رو به مرگ خودرو در كشور نه تنها نوآوري در توليدات خود نداشته، بلكه با توليد "چند قوطي حلبي" به نام خودرو جاده هاي كشورمان را تبديل به قربانگاه مردم عزيزمان كرده و توجهي جدي به افزايش استاندارد ساخت خودرو در كشور نمي شود.

5. ضمن تشكر از اقدامات وزارت محترم بهداشت در تامني داروهاي اساسي لازم است تا تامين و پرداخت به موقع كارانه پزشكان و پرستاران و تمام شاغلين محترم بخش درماني در اسرع وقت صورت گرفته و ضمن رعايت عدالت در تقسيم پزشكان محترم طرح، اقدامات لازم جهت جلوگيري از دريافت زير ميزي به عمل آيد.

6. در وزارت ورزش و جوانان حوزه امور جوانان نيازمند خانه تكاني اساسي و بهره مندي از افكار و ايده هاي نو و خلاقانه در آن جهت برنامه ريزي در حوزه امور جوانان دارد.

7. اعتبارات در نظر گرفته شده در حوزه امور ايثارگران به خصوص پرداخت معوقات آنان به هيچ عنوان كافي نبوده و نبايد پاسخ ايثار و مجاهدت اين عزيزان به اين شكل داده شود.

8. وضعيت فرهنگي كشور در حالي كه توپخانه ارتش استكبار، قلب اعتقادات ملت با فرهنگ كشورمان را نشانه رفته است، نيازمند توجه و دقت بيشتر است. ساخت و توليد آثار فاخر و فرهنگي در حوزه صدا و سيما توجه به فرهنگ جبهه و فرهنگ غني ايثار و شهادت، نقش عمده در مقابله با اين تهاجم فرهنگي مي تواند داشته باشد.

9. تامين معيشت مردم بر اساس تورم در سال گذشته، حداقل اين موضوع را مي طلبد كه طبق قانون افزايش حقوق كاركنان تا 40% در نظر گرفته شود، لذا پيشنهاد مي گردد كه در تصويب بودجه اين امر مهم در نظر گرفته شود.

10. عليرغم اينكه تمركز زدايي تبديل به اصلي مهم در مناسبات امروز جهاني و ملي شده است ولي با اين حال متاسفانه در بخش بودجه عمراني 14.5 درصد بودجه به استانها و 85.5 درصد آن در اختيار وزارتخانه ها مانده است كه همين امر مي توان منجر به بروز فساد و گسترش روابط به جاي ضوابط در تخصيص بودجه گردد.

11. حمايت از بخش خصوصي و اجراي اصل 44 قانون اساسي در كنار توجه ويژه به مقولاتي چون توليد و سرمايه گذاري افزايش بهره وري، اصلاح هدفمندي يارانه ها، انضباط مالي، اصلاح الگوي مصرف و اصلاح نظام بانكي و مالي در كنار اصلاح فرايند نظام اداري و تسهيل در تعاملات دستگاههاي اجرائي جهت تسريع در خدمت به ملت نقش بسيار عمده در تحقق حماسه اقتصادي مي تواند داشته باشد.

12. اكنون با آغاز كار دولت تدبير و اميد انتظار مي رود تا توجه به مفاهيمي چون شايسته سالاري و بهره مندي از مديران توانمند و كارآمد و تحول گرا و نخبه و به خصوص ايثارگران سرافراز در اولويت كاري دولت به عنوان حماسه سياسي در دستور كار قرار گيرد.

13. استان همدان به عنوان قطب تاريخ و تمدن ايران اسلامي نيازمند تامين برخي مولفه ها و زيرساخت ها از جمله در بخش راه، صنعت، مسكن و گردشگري است. اتمام ساخت سدها و نيروگاههاي همدان، آبرساني از سد تالوار، تامين برق و اصلاح وضعيت نيورگاه مفتح، توجه به صنعت گردشگري همدان، اتمام ساخت كنارگذرهاي غربي و شرقي و اتصال راه آهن به آن از جمله نكات مهم در پيشرفت استان همدان است كه از دولت محترم جهت اجراي آنها انتظار جدي مي رود.

14. با توجه به بحران آب درمنطقه و خشكسالي هاي اخير، پروژه انتقال آب از سد تالوار به همدان يكي از راهكارهاي عمده نجات اين استان مي باشد كه در سفر پر بركت مقام معظم رهبري به همدان در سال 83 تصويب شده و علي رغم اينكه بايد در سال 89 به بهره برداري مي رسيد، متاسفانه به دليل قصور مديران وقت تاكنون به بهره برداري نرسيده و مشكلات متعددي ايجاد نموده است. از وزير محترم نيرو انتظار مي رود، سريعاً در اين خصوص اقدام نمايد.

15. استان همدان با دارا بودن بيش از دو هزار جاذبه توريستي و انتخاب به عنوان پايتخت تاريخ و تمدن ايران زمين، متاسفانه فقط نامي از كلان شهري و پايتختي برده و توجهي جدي به آن نشده است. جناب آقاي نجفي همانطور كه رئيس جمهور محترم در هيات دولت خطاب به حضرتعالي فرمودند همدان با قدمتي هفت هزار ساله نيازمند توجه بيشتر است، دستور فرمائيد سهم استان از منابع ملي به طور ويژه لحاظ گردد.

16. خشكسالي اخير در استان همدان موجب ضرر و زيان و خسارت هاي جدي به كشاورزان زحمت كش آن شده است. از رئيس جمهور محترم و وزارت جهاد كشاورزي انتظار جدي در حل اين مشكل داريم.

17. تعطيلي واحدهاي توليدي در همدان، باعث ركود صنعت در اين استان شده و چند واحد جزئي در حال كار نيز رمق و تواني ندارند، توجه به وضعيت صنعت و معدن همدان نيازمند دقت ويژه در اين حوزه است.

18. همدان با درخشش هاي اخير خود در حوزه ورزش در حال تبديل به قطب ورزشي كشور است. از آقاي دكتر گودرزي كه خود زاده اين خطه قهرمان پرور است انتظار حمايت جدي داريم.

19. اين روزها سالگرد شهادت بزرگ مرد منادي وحدت حوزه و دانشگاه شهيد بزرگوار دكتر مفتح است. لازم است تا وزارت علوم ضمن توجه به وحدت حوزه و دانشگاه اقدامات عملي لازم را در جهت توسعه دانشگاههاي استان همدان به عنوان زادگاه شهيد مفتح در دستور كار قرار دهد.

20. توانمند سازي و اصلاح و ارتقاي كيفيت زندگي در حاشيه شهر همدان حداقل خدمت به مردم شريف ساكن در اين مناطق به شمار مي رود كه از دولت محترم انتظار مي رود از طريق بودجه سكونت گاههاي غير رسمي و ساير منابع ملي و محلي نسبت به كمك به مردم شريف اين بخش مساعدت نمايد.

21. صنعت چاپ كه مادر صنعت هاست و در كشور مظلوم واقع شده نيازمند نگاه مثبت وزاري فرهنگ و ارشاد اسلامي و صنعت، معدن و تجارت مي باشد.

در پايان موفقيت و پيروزي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در گرو وحدت كلمه، پيروي از رهنمودهاي مقام معظم رهبري و دوري از هرگونه تنش و چالش در كشور مي باشد.


والسلام
در آیینه رسانه ها
 خبرگزاری مهر | مدیران ناتوان در هدایت موج گردشگری حذف می شوند
 خانه ملت | قوا برای اجرای طرح «اعاده اموال نامشروع» مقتدرانه وارد شوند
 مهر | وزیر بهداشت زمان‌بندی اتمام پروژه‌های درمانی همدان را مشخص کند
 جهان نيوز | خجسته: قوه قضائیه باید با غارتگران بیت‌المال برخورد کند
 رويداد ۲۴ | خجسته: ۷ هزار میلیارد به اقشار آسیب پذیر تخصیص یافت
 عصر ايران | خجسته: ۷ هزار میلیارد تومان به اقشار آسیب پذیر تخصیص یافت
 اعتماد آنلاین | خجسته: احزاب سیاسی سوپاپ اطمینان افکار عمومی شوند
 همدان نیوز | خجسته: اعتراضات مردمی از طریق احزاب بیان شود
 خانه ملت | خجسته: مطالبه گری مردم از مسئولان حق ملت است
 خانه ملت | خجسته: فساد نهادینه شده عامل نارضایتی مردم است
 نسخه pdf شماره ۱۵۶ نشریه "چشم انداز همدان"
 خانه ملت | خجسته: بنیاد شهید ۳۰ هزار سند تخلف دارد
 خانه ملت | خجسته: شورا و شهرداری وارد مسائل جناحی نشوند
 خانه ملت | دولت برای کاهش هزینه‌های خود در بودجه ۹۷ برنامه‌ای ندارد
 جام جم | تذکر به رئیس‌جمهور درباره نیروهای بانک مرکزی
 خرداد | خجسته: واردات خودرو به نام زنی که نان شب ندارد!
 فرارو | خجسته: واردات خودرو به نام زنی که نان شب ندارد!
 تيك | امير خجسته: واردات بنز و پورشه، به نام زنی که نان شب ندارد!
 روزنامه آفتاب یزد | خجسته: واردات پنج هزار خودرو قاچاق به نام یک خانم
 پایشگر | اسناد تخلفات و قاچاق کانتینرها در اختیار رسانه ها قرار می گیرد
 اعتماد آنلاین | خجسته: ورود ۷۰ تا ۹۰ درصد قاچاق از طریق مبادی رسمی
 تصویر روز | ورود ۵۳۶۲ خودروی لوکس قاچاق به کشور
 ساجدخبر | خجسته: اختلاس‌گرانِ «سرمایه»، «دی» را هم غارت کردند
 صيدنیوز | خجسته: اختلاس‌گرانِ «سرمایه»، «دی» را هم غارت کردند
 سیمرغ | اختلاس گران بانک سرمایه بانک دی را هم غارت کردند
 خبر فوري | خجسته خبر داد: بی‌اعتنایی مسئولان گمرک به قاچاق کالا
 خبر فوري | واردات 600 خودرو پورشه و بنز به نام "مریم دو سر دهلیز"
 روزنامه نصف جهان | خجسته خبر داد: ورود ۵۳۶۲ خودروی لوکس قاچاق
 روزنامه عصر اقتصاد | توضیحات خجسته درباره فساد گسترده در گمرک
 همدان نیوز | خجسته: بی‌اعتنایی مسئولان گمرک به قاچاق کالا
 تبيان | پشت پرده قاچاق خودروهای لوکس و ظروف کریستالی
 ملايري ها | واردات 5 هزار و 362 خودروی لوکس قاچاق
 پایشگر | خجسته خبر داد: ورود ۵۳۶۲ خودروی لوکس قاچاق
 پایشگر | رونمایی از اختلاس‌های جدید در دو بانک فرا بورسی
 تيك | ورود‌ هزاران کانتینر کالای قاچاق از مبادی رسمی
 اخبار بانك | خجسته: اختلاس‌گران «سرمایه»، «دی» را نیز غارت کردند
 بانك مردم | خجسته: غارتگران بانک دی، شرکاء اختلاس بانک سرمایه
 بانك مردم | اختلاس ۵۰۰ میلیاردی از صرافی بانک دی
 تجارت نيوز | غارت‌گران بانک دی، اختلاس‌گران بانک سرمایه
 اقتصاد آزاد | افشاگری از اختلاس چندهزارمیلیاردی ۳۱ نفر در نظام بانکی
 خبر فوري | خجسته: اختلاسگران بانک دی و سرمایه مشترک بودند
 هم اندیشی | بخور بخور چند هزار میلیاردی ۳۱ نفر در نظام بانکی
 اعتماد آنلاین | انتقاد از عملکرد ضعیف خانه احزاب به جهت اقدامات بدون برنامه
 نسخه pdf شماره ۱۵۵ نشریه "چشم انداز همدان"
 ایران آنلاین | معاون رئیس‌جمهوری: پرونده ثبت جهانی هگمتانه تهیه می‌شود
 میراث آریا | دیدار نماینده همدان با رئیس سازمان میراث‌فرهنگی کشور
 شهردارآنلاين | مدیران به بازار شایعات کاوشهای میدان امام همدان پایان دهند
.:: کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت امیرخجسته نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند محفوظ می باشد ::.
پست الکترونیک: info@amirkhojasteh.ir
طراحی و تولید: « رایان راد »